18ct White gold Natural Diamond 52pt and Emerald 1.25ct stud earrings.

18ct White gold Natural Diamond 52pt and Emerald 1.25ct stud earrings.
18ct White gold Natural Diamond 52pt and Emerald 1.25ct stud earrings.
- Model: 18E141
- Avg Weight: 1.8g
- Length: 11
- Width: 10
- Height: 11
- SKU: 18E141
Specifications
| Metal | |
| Metal Colour | White |
| Metal Type | Gold 18ct |
| Attribute | |
| Catalogue | Not a Catalogue Item |
| Height | 11mm |
| Length | 11mm |
| Page Number | 13 |
| Width | 10mm |
| Pricing Type | PPP |
| Stone | |
| Setting Type | Cluster Setting |
| Stone Cut 1 | Brilliant Cut |
| Stone Cut 2 | Brilliant Cut |
| Stone Weight 1 | 0.52ct |
| Stone Weight 2 | 1.25ct |
| Total Diamond Weight | 0.52ct |
| Total Stone Weight | 0.52ct |
| Stone Type 1 | Diamond |
| Stone Type 2 | Emerald |
| Stone Shape 1 | Round |
| Stone Shape 2 | Oval |
| Stone Colour 1 | H |
| Stone Colour 2 | Green |
| Stone Clarity 1 | I1 |
| Certificate | Available upon request (additional fee will apply) |





