18ct White gold 33pt Natural Diamond trilogy stud drop stud earrings.

18ct White gold 33pt Natural Diamond trilogy stud drop stud earrings.
18ct White gold 33pt Natural Diamond trilogy stud drop stud earrings.
- Model: 18E239
- Avg Weight: 1.2g
- Length: 10
- Width: 2
- Height: 10
- SKU: 18E239
Specifications
| Metal | |
| Metal Colour | White |
| Metal Type | Gold 18ct |
| Attribute | |
| Catalogue | Catalogue V10 |
| Height | 10mm |
| Length | 10mm |
| Page Number | 7 |
| Width | 2mm |
| Pricing Type | PPP |
| Stone | |
| Setting Type | Claw Setting |
| Stone Cut 1 | Brilliant Cut |
| Stone Weight 1 | 0.33ct |
| Total Diamond Weight | 0.33ct |
| Total Stone Weight | 0.33ct |
| Stone Type 1 | Diamond |
| Stone Shape 1 | Round |
| Stone Colour 1 | G |
| Stone Clarity 1 | SI1 |
| Certificate | Available upon request (additional fee will apply) |











