9ct yellow gold 50pt claw set cluster Natural Diamond stud earrings.

9ct yellow gold 50pt claw set cluster Natural Diamond stud earrings.
9ct yellow gold 50pt claw set cluster Natural Diamond stud earrings.
- Model: 9E010
- Avg Weight: 2.0g
- Length: 7
- Width: 7
- Height: 8
- SKU: 9E010
Specifications
| Metal | |
| Metal Colour | Yellow |
| Metal Type | Gold 9ct |
| Attribute | |
| Catalogue | Not a Catalogue Item |
| Height | 8mm |
| Length | 7mm |
| Width | 7mm |
| Pricing Type | PPP |
| Stone | |
| Setting Type | Cluster Setting |
| Stone Cut 1 | Brilliant Cut |
| Stone Weight 1 | 0.50ct |
| Total Diamond Weight | 0.50ct |
| Total Stone Weight | 0.50ct |
| Stone Type 1 | Diamond |
| Stone Shape 1 | Round |
| Stone Colour 1 | J |
| Stone Clarity 1 | I1 |
| Certificate | Available upon request (additional fee will apply) |





