9ct yellow gold 50pt claw set Natural Diamond stud cluster earrings.

9ct yellow gold 50pt claw set Natural Diamond stud cluster earrings.
9ct yellow gold 50pt claw set Natural Diamond stud cluster earrings.
- Model: 9E035
- Avg Weight: 1.1g
- Length: 9
- Width: 9
- Height: 9
- SKU: 9E035
Metal Type
Gold 9ct
Total Stone Weight
0.25ct
0.50ct
Specifications
| Metal | |
| Metal Colour | Yellow |
| Metal Type | Gold 9ct |
| Attribute | |
| Catalogue | Catalogue V10 |
| Height | 9mm |
| Length | 9mm |
| Page Number | 15 |
| Width | 9mm |
| Pricing Type | PPP |
| Stone | |
| Setting Type | Cluster Setting |
| Stone Cut 1 | Brilliant Cut |
| Stone Weight 1 | 0.50ct |
| Total Diamond Weight | 0.50ct |
| Total Stone Weight | 0.50ct |
| Stone Type 1 | Diamond |
| Stone Shape 1 | Round |
| Stone Colour 1 | I |
| Stone Clarity 1 | I1 |
| Certificate | Available upon request (additional fee will apply) |










