9ct Yellow Gold Natural Diamond Corn dolly Boy Pendant




9ct Yellow Gold Natural Diamond Corn dolly Boy Pendant
9ct yellow gold 5pt Natural Diamond corn dolly boy pendant. (Height includes bale/loop)
- Model: 9P077
- Avg Weight: 1.0g
- Length: 21
- Width: 12
- Height: 22
- SKU: 9P077
Specifications
| Metal | |
| Metal Colour | Yellow |
| Metal Type | Gold 9ct |
| Attribute | |
| Catalogue | Not a Catalogue Item |
| Height | 22mm |
| Length | 21mm |
| Width | 12mm |
| Pricing Type | PPP |
| Stone | |
| Setting Type | Rubover Setting |
| Stone Cut 1 | Brilliant Cut |
| Stone Weight 1 | 0.05ct |
| Total Diamond Weight | 0.02ct |
| Total Stone Weight | 0.02ct |
| Stone Type 1 | Diamond |
| Stone Shape 1 | Round |
| Stone Colour 1 | H |
| Stone Clarity 1 | I1 |
| Certificate | Available upon request (additional fee will apply) |
Tags:
pendants





